ברש

|
ברש

סרטה של מיכל ויניק, "ברש", בהפקת למה הפקות, יוצא להקרנות מסחריות ברחבי הארץ החל מ-16ביוני 2016 לאחר סבב פסטיבלים מובילים בעולם.

"ברש" מביא למסך את סיפורה של נעמה ברש בת 17, המתגוררת בפרבר ישנוני בו היא מסתובבת עם החברות שלה שתחביביהן המשותפים הם אלכוהול, סמים ואפליקציות חדשות בפלאפון. היא גרה בבית עם הוריה התלושים, אח קטן ואומלל ואחות חיילת שמייצרת דרמות בכל פעם שהיא יוצאת עם נער שוליים אחר. יום אחד מופיעה בבית הספר תלמידה חדשה, ונעמה מוצאת את עצמה נסחפת לעולם חדש ומסעיר של סקס, מועדונים ולסביות בתל אביב. "ברש" הוא סרט התבגרות על נערה שמוצאת ריגוש חדש, ומגלה שיש בו אמת גדולה שעומדת לשנות את חייה לגמרי.

ברש-1
ברש. צילום: שי פלג

"ברש" הוקרן בבכורה בפסטיבל סן סבסטיאן היוקרתי בתחרות "NEW DIRECTORS"", ומאז הוקרן בלמעלה מ50 פסטיבלים בכל העולם, הסרט זכה בפרסי התסריט  והמשחק (סיון נועם שמעון ודביר בנדק) בפסטיבל חיפה 2015, ובפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל OUTVIEW היווני.
מיכל ויניק היא תסריטאית ובמאית, ומרצה בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב. היא בוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה.
סרטה הקצר "פיתיון" הוקרן בבכורה בפסטיבל סאנדנס, סרטה הקצר השני "סרק" הוקרן בבכורה בפסטיבל לוקרנו. שניהם הוקרנו בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם וזכו בפרסים. "ברש" הוא הפיצ'ר הראשון שלה.
בימים אלו "ברש" מוקרן בארה"ב ובפסטיבלים ברחבי העולם ונמכר להפצה בגרמניה, אנגליה, ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד.

העלילה: נעמה ברש בת 17, היא גרה בפרבר ישנוני בו היא מסתובבת עם החברות שלה שתחביביהן המשותפים הם אלכוהול, סמים ואפליקציות חדשות בפלאפון. היא גרה בבית עם הוריה התלושים, אח קטן ואומלל ואחות חיילת שמייצרת דרמות בכל פעם שהיא יוצאת עם נער שוליים אחר. יום אחד מופיעה בבית הספר תלמידה חדשה, ונעמה מוצאת את עצמה נסחפת לעולם חדש ומסעיר של סקס, מועדונים ולסביות בתל אביב. "ברש" הוא סרט התבגרות על נערה שמוצאת ריגוש חדש, ומגלה שיש בו אמת גדולה שעומדת לשנות את חייה לגמרי.

85 דקות, עברית, תרגום לאנגלית
במאית – מיכל ויניק
משחק-  סיון נועם שמעון, ג'ייד סקורי, דביר בנדק, עירית פשטן, רעות אקרמן, בר בן וקיל, עמית מוכתר
חברת הפקה – למה הפקות
הופק בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומפעל הפיס

 

פורסם בקטגוריה כללי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגובות פייסבוק